Damir Džumhur rutinskom pobjedom počeo kvalifikacije za Australian Open

Damir
Damir Džumhur se plasirao u drugo kolo kvalifikacija Australian Opena rutinskom pobjedom nad Dimitrom Kuzmanovom rezultatom 2:0 u setovima.

Najbolji bosanskohercegovački teniser je prepustio samo četiri gema bugarskom teniseru koji je plasiran pet pozicija iza njega.

Sarajlija koji zauzima 177. mjesto na ATP listi je napravio dva brejka u petom i devetom gemu prvog seta za 6:3, a u drugom setu je napravio breakove u drugom i četvrtom gemu za 6:1 i plasman u polufinale kvalifikacija.

Naredni Džumhurov protivnik prekosutra će biti domaći teniser Max Purcell, 204. teniser svijeta. Ukoliko Džumhur savlada Purcella, za plasman u glavni žrijeb prvog Grand Slama sezone igrat će protiv Alexa Bolta (ATP 638.) ili Mattea Arnaldija (ATP 134.).