Hrabri Dinamo se nakon produžetaka oprostio od Evrope, ludnica u Pragu

Hrabri Dinamo se oprostio od Evrope u osmini finala Evropa lige. Modri su poraženi u Lisabonu od Benfice sa 3:0 nakon produžetaka.

Regularni dio je završen 1:0, rezultatom kojim je Dinamo slavio u Zagrebu. Produžetke Orlovima donio je Jonas golom u 70. minuti. U produžecima za Benficu pogađali su Ferro u 94. i Grimaldo u 105. minuti. Naš Amer Gojak je u 96. minuti propustio nevjerovatnu priliku za Dinamo pri rezultatu 2:0.

Ludnica je bila u Pragu. Duel Slavije i Seville završen je rezultatom 2:2 kao i u Andaluziji, pa smo i tu vidjeli produžetke. U produžecima još tri gola. Dva su viđena u mreži Seville, a jedan u mreži Slavije. U finišu prava drama. Bilo je 3:3 i svi su očekivali plasman Seville dalje, a onda eksplozija oduševljenja u Pragu. Olaynika je u 120. minuti ugurao loptu u mrežu za 4:3 za nevjerovatno slavlje navijača i igrača Slavije i plasman tima iz Praga u četvrtinu finala Evropa lige.