Đoković s ivice ponora do polufinala Vimbldona

.
Stigao dva seta zaostatka i nastavio pohod na odbranu titule

Novak Đoković prvi je polufinalist Vimbldona.

Treći reket svijeta u četvrtfinalu je uspio nadoknaditi dva seta zaostatka protiv Italijana Janika Sinera (Jannik Sinner, 13.) i nastaviti pohod na odbranu naslova.

Bio je Srbijanac u jako teškoj poziciji, ali je po ko zna koji put uspio izvući iz nje.

U meč je ušao bolje i napravio brejk već u drugom gemu, međutim, u nastavku je izgubio dva servisa i prepustio set Sineru rezultatom 5:7.

Taj izgubljeni set evidentno je utjecao na Đokovića, koji je bio neprepoznatljiv u drugom setu. Siner ga je dobio s 2:6 i poveo s velikih 0:2.

Poslije toga smo na terenu vidjeli pravog Đokovića. Dobio je treći set s 6:3 i smanjio rezultat, a potom došao do poravnanja, uzevši četvrti set s 6:2.

Odlučujući peti set ponovo je riješio vrlo brzo brejkom u trećem gemu, da bi do kraja uspio napraviti još jedan i s 6:2 izboriti plasman dalje.

U borbi za finale Đoković će igrati protiv pobjednika duela između Davida Gofana (Goffin) i Kamerona Norija (Cameron Norrie).