Duel bh. reprezentativaca opravdao očekivanja: Pjanićev Juventus dobio Džekinu Romu i vratio se na vrh

Sjajna utakmica u Rimu

Večeras je u sklopu 19 kola Serije A odigran veliki derbi, a Roma je na Olimpicu dočekala Juventus. Konačan rezultat glasio je 1:2. Ujedno, ovo je bio i duel bh. reprezentativaca.
U dresu Rome igrao je Edin Džeko, a s druge strane u dresu Juventusa bio je Miralem Pjanić.

Igrala se 3. minuta na susretu kada je Merih Demiral postigao pogodak za vodstvo Juventusa, a samo sedam minuta kasnije Cristiano Ronaldo je povećao prednost svog tima pogotkom iz penala.

Roma je uspjela stići do utješnog pogodka, a u 68. minuti nakon što je Edin Džeko prvo pogodio stativu, a potom i osvojio jednu loptu te ubacio u šesnaesterac, gdje je na pravom mjestu bio Cengiz Under, koji je izborio jedanesterac. Loptu u ruke je uzeo Perotti i sigurno izveo najstrožiju kaznu, što je ujedno bio i posljednji pogodak na susretu.

Vrijedi spomenuti da je Miralem Pjanić dobio žuti karton u 13. minuti nakon što je faulirao protivničkog igrača.

Juventus se nakon pobjede vratio na lidersku poziciju i trenutno imaju dva boda prednosti u odnosu na Inter, dok je Roma završila na petom mjestu sa 35 osvojenih bodova.

Roma - Juventus 1:2 (Perotti 68, Demiral 3, Cristiano Ronaldo 10)