Džeko produžio golgeterski post, Fenerbahče slavio na teškom gostovanju

.
Nogometaši Fenerbahčea ostvarili su gostujuću pobjedu protiv Antalyaspora rezultatom 2:0 u okviru 22. kola turske Super Lige, a bh. napadač Edin Džeko već peti meč u nizu nije postigao gol.

Gosti su poveli fenomenalnim golom Cengiza Undera u 42. minuti kada je majstorskim udarcem iskosa pogodio za 1:0, a u sudijskoj nadoknadi Batshuayi je još jednim krasnim golom ovjerio trijumf Fenera za konačnih 2:0.

Bila je to veoma tvrda utakmica s obje strane, bez mnogo prilika, a Edin Džeko nije imao mnogo prostora da ugrozi protivničkog golmana i igru je napustio u 82. minuti.

Džeko je na dosadašnjih 29 utakmice u svim takmičenjima u dresu Fenerbahčea postigao 20 golova uz sedam asitencija i trenutno je prvi strijelac šampionata sa 16 golova.

Još jedan bh. reprezentativac Rade Krunić odigrao je svih 90 minuta za Fener.

Fenerbahče se tako ponovo poravnao na tabeli sa Galatasaryom, a u narednom kolu na svom terenu će dočekati Alanyaypor.