Džumhur se plasirao u finale Challengera u Istanbulu, sutra igra za titulu sa Slovakom

DŽumhur
Damir Džumhur danas je nakon skoro sat i po tenisa savladao igrača iz Dominikanske Republike Nicka Hardta rezultatom 2:0 (po setovima 6:4, 6:3).

Drugi najbolji bh. teniser svom je protivniku prepustio sedam gemova i zasluženo je prošao u veliko finale Challengera koji se igra u Istanbulu.

Već na startu prvog seta Dominikanac je izgubio servis, što Damir rutinski koristi i rješava ovaj dio igre u svoju korist.

Drugi set je obilovao nepisiljenim greškama obojice tenisera koji su se smjenjivali u izgubljenim servisima.

Nijansu koncentrisaniji je bio Džumhur koji je ipak slavio sa 6:3 i tako zakazao finale sa slovačkim predstavnikom Lukas Kleinom koji je nešto ranije savladao Nizozemca De Jonga.

Do sada su se ovi igrači sastali u jednom ogledu iz kojeg je Sarajlija izašao kao pobjednik.

Damir će se sutra za svoju četvrtu single titulu u karijeri. Meč se igra od 9 sati.