Elvedina Muzaferija bez bodova u Kvitfjellu

elvedina
Posljednje mjesto za našu skijašicu

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica zauzela je 42. mjesto na današnjoj Super G trci u okviru Svjetskog kupa u norveškom Kvitfjellu.

Muzaferija je Super G odvezla za 1:32.67 minuta, 5.84 sekunde sporije od pobjednice, Cornelie Huetter. Napravila je naša skijašica nekoliko grešaka i to se odrazilo na rezultat, pa je završila kao posljednja od skijašica koje su stigle u cilj.

Današnji Super G ponudio je odličnu trku, a razlike na sjajno pripremljenoj stazi su bile izuzetno male, pa je čak 15 skijašica završilo unutar jedne sekunde zaostatka. Iza najbrže Austrijanke, sa samo stotinkom zaostatka u cilj je ušla Elena Curtoni,dok je 12 stotinki zaostala Lara Gut-Behrami.

Mikaela Shiffrin je na četvrtom mjestu zaostala svega 16 stotinki, a peta je bila Federica Brignone. Dalje slijede Tessa Worley, pa niz od tri Austrijanke koje predvodi fenomenalna Franziska Gritsch, a dalje slijede Mirjam Puchner i Stephanie Venier, koja je podijelila deveto mjesto sa Corinne Sutter.