EURO Italija teškom mukom do četvrtfinala, Austrija skupo prodala kožu

.

Fudbalska reprezentacija Italije plasirala se u subotu uvečer u četvrtfinalnu runud Evropskog prvenstva, nakon mukotrpne borbe protiv selekcije Austrije.

Iako je bila izraziti favorit i selekcija bez primljenog gola više od pola godine, Italija nije uspjela slomiti otpor Austrijanaca u regularnih 90 minuta.

Ipak, na otvaranju prvenstva Italijani su iskoristili umor protivnika i brzo postigli dva gola. U 95. minuti utakmice Federico Chiesa je majstorijom doveo Italijane do vodstva, a na 2:0 povisio je Matteo Pessina u 105. minuti.

Činilo se da je Italija okončala borbu i da će drugi produžetak biti formalnost, no desio se gol Austrijanaca koji je vratio nervozu i dramu na teren.

Saša Kalajdžić glavom iz mrtvog ugla pogađa italijansku mrežu u 114. minuti i vraća nadu, koja je samo to i ostala, jer Austrija do kraja nije mogla napraviti ništa značajnije.

Italija 2. jula igra četvrtfinalni meč protiv pobjednika okršaja Belgija - Portuga.