Finiks upisao novi trijumf: Nurkić upao u probleme s prekršajima, ali upisao solidnu partiju

ć

Košarkaši Finiks Sansa pobijedili su na domaćem parketu ekipu Toronto Raptorsa rezultatom 120:113, a za ekipu iz Arizone novu dobru partiju je upisao najbolji bh. košarkaš Jusuf Nurkić uprkos tome što je imao problema s ličnim greškama.

Nurkić je zbog ličnih grešaka proveo tek 26 minuta na parketu, ali to mu je bilo dovoljno da zabilježi sedam poena, 14 skokova, pet asistencija i dvije blokade. Iz igre je šutirao 3 od 5, dok je s linije slobodnih bacanja bio polovičan (1/2).

Sanse je ipak do pobjede vodio nevjerovatni Kevin Durant. Jedan od najboljih ofanzivnih igrača današnjice zabilježio je 35 poena, dok je Grejson Alen (Grayson Allen) upisao 26. Alen je također oborio rekord ekipe iz Arizone po broju ubačenih trojki u jednoj četvrtini (7).

Kod poraženih Raptorsa istakao se Geri Trent (Gary) sa 30 ubačaja.

Ovo je bila 37. pobjeda u sezoni za Sanse, uz 26 poraza, što je dovoljno za 6. mjesto na Zapadu.