FK Krajina stigla do pobjede protiv Iskre iz Bugojna

U subotu je uz Cazinu odigrana utakmica 3. kola Druge lige F BiH grupa zapad gdje je FK Krajina kao domaćin savladala NK Iskra Bugojno s rezultatom 1:0.

Domaća ekipa je iskoristila veći posjed lopte i dominaciju na početku utakmice , gdje je u 19. minutu Benjamin Čataković najbolje se snašao u prostoru gostujućeg golmana te postigao pogodak za 1:0.

U nastavku se vidjela veća utreniranost domaće krajine za razliku od ekipe gostujuće Iskre čiji je nastup bio upitan zbog određenih problema u klubu, te su isti imali samo dva treninga uoči utakmice sa Krajinom. Ipak, prema riječima trenera Berberovića, gosti su pokazali odličnu igru te bili ravnopravan protivnik Krajini.

Utakmica se igrala u Polju, na terenu NK Mladost s obzirom na to da je stadion FK Krajina trenutno u fazi rekonstrukcije, te će u nekoliko narednih kola Krajina domaće utakmice igrati u Polju.

Krajina iz tri utakmice ima po jednu pobjedu, remi i poraz, a u narednom 4. kolu gostuju kod ekipe FK Rudar Han Bila.