FK Željezničar raspucan na Grbavici

grbavica
Fudbaleri Željezničara pobijedili su na Grbavici u pripremnom meču Goražde rezultatom 4:0.

Tim Amara Osima kao veliki favorit je ušao u ovaj meč i na kraju je lagano stigao do trijumfa.

Željezničar je krenuo ofanzivno u ovaj meč. Imali su nekoliko pokušaja na otvaranju meča, a u 10. minuti su došli i do gola. Nakon ubacivanja iz kornera najbolji u skoku je Luka Juričić koji pogađa za 1:0.

Kontrolisao je domaći sastavi igru i u ostatku prvog poluvremena. Međutim, odbrana GOŠK-a nekako je uspijevala da zaustavi napade Željezničara sve do 39. minute kada lijepu akciju domaćeg tima završava Ivan Lendrić pogotkom za 2:0.

Potom je Juričić imao dvije sjajne šanse da postigne gol, ali nije uspio zabiti, da bi ipak u 45. minuti ovaj napadač uposlio kolegu iz napada Ivana Lendrića koji po drugi put pogađa za sigurnih 3:0.

Željezničar je i u nastavku krenuo ofanzivno. Kontrolisali su ponovo igru, a u 63. minuti postignut je još jedan pogodak. Fenomenalno je pogodio Srđan Stanić za 4:0.

Do kraja meča domaći tim ima potpunu kontrolu nad loptom. Pokušali su  zabiti još poneki gol, ali gosti su se uspjeli odbraniti i na kraju je susret završen pobjedom Željezničara od 4:0.