Furiozni Nadal savladao Fritza i osvojio 85. titulu u karijeri

dhfkflg
Španski teniser Rafael Nadal osvojio je svoju 85. titulu u karijeri nakon što je u finalu Acapulca savladao Taylora Fritza sa 2:0 u setovima.

Španac je do pobjede došao još jednom fantastičnom partijom nakon sat vremena i 15 minuta igre rezultatom 6:3, 6:2.

Fritz je pokušavao ranim hvatanjem lopte i agresivnim intenzitetom sa osnovne linije nadjačati Nadala, no Španac se spektakularno branio, skraćivao teren Amerikancu, a svaku kraću priliku za napad neumoljivo koristio i stizao do poena.

Do prvog brejka je došao u osmom gemu kada je oduzeo servis Amerikancu i potvrdio ga sa nulom, te dobio prvi set sa 6:3, da bi drugi set prelomio sredinom istog, tačnije u petom gemu napravivši brejk.

Nakon što je potvrdio isti i poveo sa 4:2, Nadal je još jednom oduzeo servis Amerikancu, a onda i odservirao za meč, te svoju 85. titulu u karijeri, a treću na ovom turniru.

Nadal je, inače, 2005. godine postao najmlađi osvajač ovog turnira, a danas, 2020. je postao i najstariji.