Galatasaray je novi prvak Turske!

Galatasaray
Nogometaši Galatasaraya nakon četiri godine ponovo su postali prvaci Turske.

Oni su titulu prvaka osigurali kolo prije kraja pobjedom u gostima kod Ankaragucu ubjedljivim rezultatom 1:4.

Prošle sezone titulu je osvojio Trabzonspor, a prije toga Besiktas i Basaksehir. Tako su Turci dobili i četvrtog različitog šampiona u isto toliko sezona.

Današnja pobjeda stigla je u golijadi i odličnoj utakmici u Ankari. Gosti su poveli preko Maura Icardija u sedmoj minuti, ali je Milson brzo poravnao.

Do odlaska na odmor Icardi sjajno glavom postiže i drugi gol tako da je Galata na poluvrijeme otišla s rezultatom koji mu donosi titulu.

U nastavku je osvajanje trofeja ovjereno. Po gol su postigli Baris Yilmaz i Sergio Oliveira za konačnih 1:4.

Cijeli meč za domaći tim odigrali su bivši nogometaši Sarajeva i povremeni bh. reprezentativci Andrej Đokanović i Nihad Mujakić.

Popularna Galata tako ima pet bodova više od velikog rivala Fenerbahcea, koji je na drugom mjestu, samo kolo prije kraja. Treći će završiti Bešiktaš.

Za Galatasaray to je 24. titula prvaka Turske u historiji. Ispred je još uvijek Fenerbahce s 28 titula, ali ovaj klub čeka na trofej još od 2014. godine. Besiktas je na trećem mjestu vječite liste s 21 titulom, dok je četvrti najveći klub Trabzonspor sa sedam trofeja prvaka.