Godine mu ništa ne mogu: Ronaldo za poluvrijeme dao tri gola, dva su iz slobodnjaka

J

Jedan od najboljih fudbalera ikada i kapiten Al Nasra Kristijano Ronaldo (Cristiano, 39) dao je het-trik i upisao dvije asistencije za samo poluvrijeme protiv Abhe (5:0) u meču 26. kola saudijskog prvenstva.

Ronaldo je odigrao fantastično poluvrijeme, a dva od svoja tri gola dao je iz slobodnih udaraca. On je Abhu načeo u 11. pogotkom iz slobodnog udarca. Gol pogledajte OVDJE.

Devet minuta kasnije identična situacija. Ponovo slobodan udarac i ponovo pogodak Kristijana Ronalda. Taj pogodak možete pogledati na LINKU.

Potom je u 33. asistirao Sadiu Maneu, da bi u 43. kompletirao svoj het-trik. Sjajno je lobovao istrčalog protivničkog golmana.  Video gola pronađite OVDJE.

Portugalac je u 44. namjestio pogodak Al Sulaihemu, te Al Nasr već nakon prvih 45 minuta igre može pribilježiti nova tri boda.

Al Nasr je 2. tim lige s 62 boda, 12 manje od Al Hilala. Ronaldo je prvi strijelac lige s 29 golova, a ima i 11 asistencija. Prati ga Aleksandar Mitrović s 22 pogotka.