Gojak asistirao i učestvovao u velikoj pobjedi Dinama nad Goricom

Odlična večer za Zmaja

U okviru utakmice 12. kola HNL-a Gorica je na svom stadionu ugostila ekipu Dinamo Zagreba. Konačan rezultat utakmice glasio je 2:4.

Na prvi pogodak gostiju čekalo se 26 minuta igre, kada je Amer Gojak poslao odličnu loptu za Mislava Oršića, a ovaj rutinski pogodio mrežu domaćina.

Samo dvije minuta kasnije Damien Kadzior je fantastično pogodio za konačan rezultat prvog poluvremena od 0:2. U nastavku susreta Oršić je ponovo pogodio i ovoga puta povećao prednost Modrih na tri razlike, da bi Lovrić vrlo brzo smanjio prednost i u 56. minuti utakmice rezultat je glasio 1:3.

U nastavku utakmice ponovo je Oršić pogodio čime je kompletirao svoj hattrick, dok je konačan rezultat susreta postavio Šuk u 77. minuti susreta, kada je pogodio za 2:4. Reprezentativac Bosne i Hercegovine, Amer Gojak je odigrao svih 90 minuta u ovoj utakmici - piše Sport1.