Historija je ispisana u Budimpešti: Ovo je najveći preokret koji se ikada vidio u tenisu

.
Nevjerovatan susret privukao mnogo pažnje

Marina Bassols je ispisala stranice historije ženskog tenisa u današnjim kvalifikacijama na zemlji u Budimpešti.

Španska teniserka je napravila najveći preokret u historiji tenisa nakon što je savladala Yuliju Hatouku u prvom kolu.

Hatouka je imala pobjedu u prvom setu sa 6:0, a u drugom setu je vodila 5:0 i u šestom gemu vodila sa 30:0, a onda je uslijedio nevjerovatan preorket.

Bassols je spasila taj gem i ostala u meču, a nakon toga sa 5:0 došla na 7:5 i osvojila drugi set.

Nakon osvojenog drugog seta i izjednačenja uslijedio je odlučujući set kojeg je ponovo španska teniserka osvojila sa 6:4.

Ovo je bila 11. pobjeda zaredom za teniserku koja je 263. na WTA listi, dok je Hatouka koja je ispustila takvo vodstvo 211. na WTA.