Historijski trijumf: Bh. rukometašice savladale Italiju

Bh. rukometašice
Prva zvanična pobjeda nakon 12 godina

U drugom kolu prve runde kvalifikacija za EP 2022. godine, ženska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Italiju rezultatom 25:22 na kvalifikacionom turniru u Grčkoj.

Izabranice Radana Rovčanina odlično otvaraju meč. Držali smo konce igre u svojim rukama, igralo se gol za gol, a pred kraj poluvremena naše djevojke ubacuju u brzinu više i na odmor odlazimo sa prednosti od 15:12.

U nastavku bolja igra Italijanki, koje u 50. minuti stižu do egala, rezultat je glasio 20:20 i ušlo se u uzbudljivu završnicu.

U završnici bolje se snalaze naše rukometašice za konačnih 25:22.

Našu selekciju su do trijumfa predvodile Edina Demić , Desire Kolašinac i  Marija Gudelj sa pet golova. Na golu je sjajna bila Anica Gudelj.

Kod Italijanki raspucana je bila Romana Vesna Manojlović sa osam golova, pratila je Ilaria Dalla Costa sa pet golova.

Ovo je prvi zvanični trijumf za našu žensku rukoemtnu selekciju nakon 12 godina, koliko i nismo imali aktivno reprezentaciju. Današnjom pobjedom ostvarili smo i EHF bodove koji nas vraćaju na EHF listu, tako da današnji meč možemo nazvati i historijskim.

Sutra će naše djevojke protiv Latvije tražiti šansu za drugi trijumf.

Samo pobjednik grupe ide u glavne kvalifikacije za EP 2022. godine.