Hrabri Zmajevi dali sve od sebe, ali nisu mogli više od časnog poraza

.
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u okviru meča 2. kola grupe G, na Evropskom prvenstvu, poražena je od Češke s rezultatom 27:19 (12:9).

Nismo dobro otvorili utakmicu te smo već nakon osam minuta imali pet golova zaostatka (6:1).

Interesantno je da nije bilo mnogo golova, pa je tako u 12. minuti palo svega devet golova (7:2).

Rezultat je mogao biti i gori, ali je Benjamin Burić u više navrata odlično intervenisao.

Česi su do kraja poluvremena nastavili u istom ritmu, ali smo s nekoliko golova, ipak, održali priključak te smo na poluvrijeme otišli sa minusom od tri gola (12:9).

U nastavku smo se dobro držali te smo u više navrata prilazi Česima na svega minus dva gola. Međutim, neumorni Česi, čiji golmani su bili na visini zadatka, u 55. minuti odlaze na plus šest (24:18) i već tada se činilo da je rješenja ova utakmica.

Do kraja utakmice Česi su uzeli konce igre u svoje ruke te su povećali prednost na osam golova.

Narednu utakmicu naša reprezentacija igra za dva dana protiv Španije od 18 sati.