Iranci ostavili dirljivu poruku mira u svlačionici i zahvalili se Amerikancima na gostoprimstvu u Los Angelesu

 

Nogometaši Irana su nakon remija s Belgijom (0:0) u drugom kolu grupe G Svjetskog prvenstva ostavili dirljivu poruku u svlačionici.

Iranci su oba uvodna susreta Svjetskog prvenstva igrali na SoFi stadionu u Los Angelesu, a oba puta su im Amerikanci dozvolili da se u Gradu anđela zarže 24 sata prije povratka u reprezentativni kamp u Meksiku.

Opet nisu prenoćili

Amerikanci nastavljaju s lošim tretmanom Iranaca, Taremi i društvo se vratili u Tijuanu
No, i pored takvog tretmana, Iranci su se zahvalili Amerikancima na domaćinstvu i poslali poruku mira i ljubavi.


"Od drevne Perzije od prije više hiljada godina do današnjeg civiliziranog Irana, duh Irana ostaje živ i nepokolebljiv.

Došli smo u Los Angeles s ponosom, takmičili se s čašću i odlazimo s dostojanstvom.

Hvala Los Angelesu na gostoprimstvu.

I hvala svakom Irancu koji je dao svoje srce, glas i dušu za Iran tokom ovih 180 minuta.

Neka mir, poštovanje i prijateljstvo prevladaju među svim narodima", stoji u poruci koja je ukrašena s dva srca koju su nogometaši Irana ostavili u svlačionici nakon duela s Belgijom.

Iranci će treći susret grupe G protiv Egipta (27. juni u 5:00 sati) odigrati također u Sjedinjenim Američkim Državama, ali u Seattleu.

 

FOTO: Screenshot / YouTube