Nogometaši Irana su nakon remija s Belgijom (0:0) u drugom kolu grupe G Svjetskog prvenstva ostavili dirljivu poruku u svlačionici.
Iranci su oba uvodna susreta Svjetskog prvenstva igrali na SoFi stadionu u Los Angelesu, a oba puta su im Amerikanci dozvolili da se u Gradu anđela zarže 24 sata prije povratka u reprezentativni kamp u Meksiku.
Opet nisu prenoćili
Amerikanci nastavljaju s lošim tretmanom Iranaca, Taremi i društvo se vratili u Tijuanu
No, i pored takvog tretmana, Iranci su se zahvalili Amerikancima na domaćinstvu i poslali poruku mira i ljubavi.
"Od drevne Perzije od prije više hiljada godina do današnjeg civiliziranog Irana, duh Irana ostaje živ i nepokolebljiv.
Došli smo u Los Angeles s ponosom, takmičili se s čašću i odlazimo s dostojanstvom.
Hvala Los Angelesu na gostoprimstvu.
I hvala svakom Irancu koji je dao svoje srce, glas i dušu za Iran tokom ovih 180 minuta.
Neka mir, poštovanje i prijateljstvo prevladaju među svim narodima", stoji u poruci koja je ukrašena s dva srca koju su nogometaši Irana ostavili u svlačionici nakon duela s Belgijom.
Iranci će treći susret grupe G protiv Egipta (27. juni u 5:00 sati) odigrati također u Sjedinjenim Američkim Državama, ali u Seattleu.
FOTO: Screenshot / YouTube