Jankovićeva majstorija direktno iz kornera: Pogledajte gol kojim je Zrinjski savladao Tobol

.
Fudbaleri Zrinjskog ostvarili su vrijednu pobjedu u prvom meču 3. pretkola kvalifikacija za Konferencijsku ligu protiv Kazahstanske Tobole (1:0).

Jedini pogodak viđen je u 76. minuti kada je Niko Janković u stilu Blaža Sliškovića, bivšeg trenera Zrinjskog, pogodio direktno iz kornera. Ninković je izveo korner, a lopta je imala sjajan let i prevarila golmana gostiju Aleksandra Morkina.

Inače, "Plemići" su dugo igrali s igračem manje. U 56. minuti susreta u Mostaru drugi žuti, odnosno crveni karton zaradio je Josip Ćorluka. No, ni to nije zaustavilo Zrinjski da nastavi sa svojom igrom, a nagrada je stigla u 76. minuti.

- Lagao bih kad bih rekao da sam gađao. Nisam gađao - rekao je Janković nakon utakmice.

Revanš susret igra se za sedam dana, a pobjednik ovog duela će na lošijeg iz okršaja Olimpijakosa i Slovana koji su jučer u 3. pretkolu kvalifikacija za Evropa ligu odigrali neriješeno, 1:1.