Jokić dominirao protiv Nurkićevog Portlanda, Dončić odigrao partiju sezone

sa

Košarkaši Denver Nuggetsa savladali su Portland Trail Blazerse rezultatom 120:107 uz solidnu partiju našeg Jusufa Nurkića koji je postigao 11 poena.

Iako su se Blazersi dobro držali u prvom poluvremenu, domaći su susret prelomili sjajnom igrom u trećoj dionici u kojoj su otišli na +15 i do kraja su rutinski susret priveli kraju.

Jusuf Nurkić je za 22 miute provedene na parketu postigao 11 poena uz sedam skokova i tri asistencije, dok je najefikasniji u redovima Portlanda bio Damian Lillard sa 34 poena.

Ipak ni to im nije pomoglo protiv sjajnog Nikole Jokića koji je postigao 29 poena uz osam skokova i 11 asistencija i još jednom je bio najefikasniji u svom timu. Zapažen je bio i Jamal Murray sa 25 poena i 12 asistencija.

Luka Dončić postigao je rekordnih 50 poena u sezoni, uključujući 17 u četvrtoj četvrtini, a Dallas Mavericksi su kao gosti savladali Houston Rocketse 112:106.

Slovenac je imao deset asistencija i osam skokova, a Dončiću je to bila druga utakmica u karijeri sa 50 poena. Rekordnih 51 u karijeri postigao je protiv Clippersa 10. februara 2022. godine.

Spencer Dinwiddie i Davis Bertans su postigli po 11 poena za Dallas, dok je na drugoj strani najbolji bio Jabari Smith Jr. sa 24 poena.

Boston Celticsi su pobijedili Minnesota Timberwolvese rezultatom 121:109, a naš Luka Garza odigrao je jednu minutu za goste i uspio je postići dva poena uz jedan skok.