Juve se mučio, ali Morata je izvukao stvari

juventus
Juventus nije briljirao protiv Spezije, no bilo je dovoljno za nova tri boda (1:0).

U Torinu će htjeti ovaj meč što prije da zaborave, a Spezia se standaradno ove sezone pokazuje kao prava nagazna mina za sve velikane. Osjetili su to na svojoj koži i Milan, Inter, Napoli, ali Juve je ipak našao način da dođe do pobjede.

Gol odluke postignut je u 21. minuti. Nakon katastrofalnog ispucavanja golmana Spezije, lopta je stigla do Manuela Locatellija, ovaj odigrao do Vlahovića, čiju asistentiju Alvaro Morata pretvara u pogodak.

U 33 .minuti Cuadrado je imao dobru šansu, no odbranio mu je udarac golman gostiju, a gosti su najbolju šansu imali u 51. minuti, no Szczesny je bio na visini zadatka.

Juventus je sačuvao vodstvo do kraja i sada se učvrstio na četvrtom mjestu sa 53 boda. Za titulu postoji teoretskih šansi, no to je zaista sada jako teško očekivati.