Juventus samo remizirao i propustio priliku da preuzme vrh tabele

.
U prvom susretu 16. kola italijanske Serije A nogometaši Genoe i Juventusa su remizirali rezultatom 1:1.

U dosta tvrdoj utakmici Juventus je došao do vodstva u 28. minuti nakon penala koji je realizovao i prethodno izborio Chiesa.

Stara dama je kontrolisala igru u prvom dijelu, ali samo što je počelo drugo, uslijedio je šok za Bianconere.

Nakon nešto slabije reakcije odbrane Juventusa Gudmundssonu nije bilo teško da iz blizine pošalje loptu u mrežu za 1:1.

Juve je do pobjede mogao u 89. minuti kada je Bremer šutirao nakon kornera, ali je golman Martinez sjajno odbranio i donio bod Genoi.

Torinski klub sada zaostaje samo bod za Interom, ali propustio je priliku da preuzme prvo mjesto na tabeli. U narednom kolu Juventus će gostovati Frosinoneu, dok je Genoa gost Sassuolu.