Kane donio pobjedu Tottenhamu protiv Dinama u osmini finala Evropske lige

Kane
Večerašnjim susretima od 21 sat kompletirane su prve utakmice osmine finala Evropske lige.

Zagrebački Dinamo je gostovao u Londonu kod Tottenhama i doživio je poraz rezultatom 2:0. Jose Mourinho je večeras izveo najjači sastav, a čovjek odluke bio je Harry Kane.

Kapiten Spursa je postigao oba gola u pobjedi rezultatom 2:0 za relativno miran revanš u Zagrebu. U 25. minuti Erik Lamela je pogodio stativu a lopta se odbila do Kanea koji je šalje u prazan gol, a u 70. minuti je iskoristio ogromnu grešku Kevina Theophile-Catherinea i pogodio za konačnih 2:0.

Roma je kod kuće savladala Šahtar sa 3:0, a oporavljeni Edin Džeko je odgledao susret sa klupe za rezervne igrače.

Arsenal je slavio u gostima kod Olympiacosa sa 3:1, dok je Granada kod kuće pobijedila Molde rezultatom 2:0.

Rezultati prvih utakmica osmine finala: Tottenham - Dinamo Zagreb 2:0 (Kane 25., 70.), Roma - Šahtar 3:0 (Pellegrini 23., El Shaarawy 73., Mancini 77.), Olympiacos - Arsenal 1:3 (El Arabi 58. - Odegaard 34., Gabriel 79., Elneny 85.), Granada - Molde 2:0 (Molina 26., Doldado 76.), Manchester United - Milan 1:1 (Diallo 50. - Kjaer 90+2.), Ajax - Young Boys 3:0 (Klaasen 62., Tadić 82., Brobbey 90+2.), Slavia Prag - Rangers 1:1 (Stanciu 7. - Helander 36.), Dinamo Kijev - Villarreal 0:2 (Torres 30., Albiol 52.).