Katastrofa Leverkuzena, Štutgart u derbiju začelja do prve pobjede

as
Odigrana četiri meča 10. kola

U njemačkoj Bundesligi danas su u terminu od 15:30 sati odigrana četiri susreta 10. kola.

Bajer Leverkuzen nastavio je s očajnim ovosezonskim igrama, izgubivši u Frankfurtu od Ajntrahta s 4:1.

Dva gola za domaće postigao je Daiči Kamada (Daichi), oba iz penala (45+5., 72.), dok su po jedan dali Randal Kolo Muani (58.), Jesper Lindstrom (56.) i Lukas Alario (Lucas - 86.).

Strijelac jedinog gola za goste u 56. minuti bio je Pijero Hinkapije (Piero Hincapie), koji je zbog drugog žutog kartona u 71. minuti ranije završio susret.

Štutgart je u derbiju začelja ubjedljivo porazio Bohum, čime je došao do prve ovosezone pobjede. Bilo je 4:1 za Švabe, za koje je dva gola postigao Silas (3. - penal, 64.), a u strijelce su se upisali još Naouriu Ahamada (Naouirou - 22.) i Vataru Endo (Wataru - 71.).

Simon Coler (Zoller) je u 29. minuti postigao jedini gol za goste.

U ostalim mečevima, Verder je kao gost slavio protiv Majnca s 0:2, dok su Volfsburg i Borusija Menhengladbah odigrali bez pobjednika 2:2.