KBS "Tigar" Cazin nastupio je na Državnom prvenstvu u taekwondou i postigao izvanredne rezultate

KBS " Tigar " Cazin nastupio je na Državnom prvenstvu u taekwondou koje je održano 09.12.u Prnjavoru.

Izvanredne rezultata takmičari su postigli u pojedinačnom i ekipnom plasmanu.

Na Državnom prvenstvu nastupilo je 19 klubova i 325 takmičara. KBS Tigar u ukupnom plasmanu zauzeo je drugo mjesto Kadetkinje ekipno  u borbama su  prvaci Države a kadetska muška ekipa zauzela je treće mjesto.

Takmičari kluba osvojili su ukupno 27 medalja od kojih 12 zlatnih,9 srebrnih i 6 bronzanih.

Među najboljim takmičarima Državnog prvenstva proglašeno je troje takmičara kluba a to su: Lamija Hamulić-najboja mlađa kadetkinja ,Hanna Hekić-najbolja mlađa juniorka i Ismail Hamulić najbolji junior.

Prvaci  Države u borbama su: Danina Durić m.kadetkinje -35kg,Lamija Hamulić m.kadetkinje -40kg, Irma Ljubijankić m.kadetkinje -45kg,Hanna Hekić ml.juniorke -64kg,Ismail Hamulić juniori -63 kg i Ibrahim Madarević juniori -69kg.

Viceprvaci su: Ajna Hekić m.kadetkinje -35kg, Dalila Redžić m.kadetkinje -40kg,Lamija Malić m.kadetkinje +45kg i Dino Ružnić s.kadeti -60kg.

Bronzane medalje osvojili su: Ilhana Murić m.kadetkinje -30kg ,Advan Durić s.kadeti -45kg,Ilhan Murić m.kadeti -35kg i Eldin Hamulić s.kadeti +60kg.

Državni prvaci u formama su: Ilhana Murić m.kadetkinje- žuti pojas ,Irma Ljubijankić kadetkinje- žuti pojas, Lamija Hamulić m. kadetkinje –zeleni pojas ,Dino Ružnić s.kadeti –plavi pojas, Hanna Hekić m.juniorke –plavi pojas i Ismail Hamulić juniori crni pojasevi ldan.

Srebrne medalje osvojili su: Danina Durić m.kadetkinje- žuti pojas, Dalila Redžić s.kadetkinje –žuti pojas ,Edin Hamulić m.kadeti- žuti pojas ,Ilhan Murić m.kadeti –zeleni pojas i Ibrahim Nadarević juniori crni pojasevi ldan, a bronzane medalje su osvojili: Ajna Hekić m.kadetkinje-zeleni poja i Lamija Malić s.kadetkinje-zeleni pojas.

(Izvor: KBS "Tigar" Cazin)