KK „Regeneracija“ pobjedom ispratio 2020. godinu

Kk
U sali MSŠ „Safet Krupić“ Bosanska Krupa, prvog dana vikenda održan je posljednji ovogodišnji turnir u karateu po kalendaru Karate saveza USK -a.

Tehnički organizator regionalnog karate kupa “Feniks Open 2020” bio je KK „Feniks“ iz Bosanske Krupe. Na turnir se prijavilo 12 klubova sa ukupno 143 takmičara.

Karate klub „Regeneracija“  je nastupao sa mladom ekipom takmičara i zauzeo ubjedljivo prvo mjesto sa osvojenih 17 zlatnih, 11 srebrenih i 12 bronzanih medalja. Također, proteklog vikenda u prostorijama ovog sportskog kolektiva održano je polaganje za veća zvanja, što je uspješno okončalo 90 članova.

Učešće s 15 trakmičara na ovom turniru uzeo je i KBV „Tigar“ iz Velike Kladuše koji je osvojio 3. mjesto uz osvojenih 6 zlatnih, 6 srebrenih i 4 bronzane medalje.