Kloppova lekcija pomoćniku nakon crvenog kartona za Chelsea: Jesi li lud? Mi to nikada ne radimo

Sudija
Nogometaši Liverpoola slavili su na gostovanju kod Chelseaja na stadionu Stamford Bridge u drugom kolu engleskog Premiershipa rezultatom 2:0, a Plavci su čitavo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje.

U finišu prvog poluvremena Andreas Christensen je dobio crveni karton, a nakon što mu je sudija Tierney pokazao put u svlačionicu jedan od Kloppovih pomoćnika je aplaudirao.

Nijemac se nakon toga okrenuo prema klupi Redsa i poslao je jasnu poruku: "Jesi li lud? Mi nikada, baš nikada to ne radimo, je li to jasno?"

Nakon utakmice Klopp je objasnio šta se desilo.

"Nije to bio jedan od rezervnih igrača, nego drugi član stručnog štaba, već sam mu rekao šta mislim o tome i on je to prihvatio. U tom trenutku to nije bilo nešto što sam želio vidjeti", poručio je Nijemac.

Oba pogotka za Liverpool postigao je Sadio Mane, dok je u redovima Chelseaja jedanaesterac promašio Jorginho.