Kolumbijski klub morao odigrati utakmicu sa samo sedmoricom fudbalera, znate li kako je glasio konačan rezultat?

Kolumbija
Koronavirus na razne načine utiče na fudbal

Nesvakidašnja situacija dolazi iz Kolumbije, tačnije iz najjače fudbalske lige u ovoj zemlji.

Koronavirus je do sada na razne načine poremetio sport i sportska takmičenja, ali prvi put je jedan tim usljed velikog broja zaraženih igrača morao igrati sa samo sedmoricom fudbalera.

To se dogodilo ekipi Aguilas Dorados koju je pokosio koronavirus i zbog čega je trener ovog tima na utakmicu protiv FC Chico mogao izvesti samo sedam fudbalera.

Pravo je čudo kako su igrači Augilasa izdržali cijelo prvo poluvrijeme bez da prime pogodak, ali umor ih je ipak stigao u drugom dijelu koji su gosti uspjeli iskoristiti i doći do pobjede.

Za vodstvo Chica pogodio je Plazas u 57. minuti, da bi na 2:0 povećao Gil 11 minuta kasnije, a konačan rezultat 3:0 postavio Balanta u 77. minuti iz penala.

Ipak, izgubiti samo 3:0 od protivnika koji od početka utakmice igra sa četiri igrača više, definitivno nije sramota. Naprotiv, uspjeh je.