Košarkaši Litvanije u prvom poluvremenu održali čas košarke Amerikancima

.
Košarkaši Litvanije apsolutno dominiraju u prvom poluvremenu protiv selekcije Sjedinjenih Američkih Država u utakmici koja se igra u okviru grupe J na Svjetskom prvenstvu.

Naime, Litvanci su fantastično otvorili utakmicu te se čini kao da su svaki napad rješavali poenima.

U isto vrijeme su igrali izuzetnu odbranu pa su Amrikanci u prvoj četvrtini postigli samo 12 poena. Na kraju prve dionice bilo je čak +19 (31:12) za Litvance.

U istom ritmu je nastavljeno i u drugoj četvrtini gdje su se Amerikanci probudili, ali nisu mogli zaustaviti raspoložene Litvance. Poluvrijeme je na kraju okončano rezultatom 54:37 za Litvaniju pa će Amerikanci imati težak zadatak da danas izbjegnu poraz.

Najbolji u redovima Litvanije bio je Valanciunas s 11 poena, dok je Kariniauskas postigao devet. S druge strane, jedini raspoložen kod Amerikanaca bio je Edwards sa 16 poena.

Inače, Litvanci i Amerikanci su uoči ovog kola imali po osam bodova i današnji meč će odrediti lidera grupe uoči nokaut faze.