Košarkašice Srbije doživjele visok poraz od SAD-a i ispale sa Svjetskog prvenstva

košarka
Ženska košarkaška reprezentacija SAD-a se plasirala u polufinale nakon jutrošnje pobjede nad Srbijom rezultatom 88:55.

Srbija je pružila odličan otpor u prvih deset minuta, te su aktuelne svjetske prvakinje nakon prve četvrtine imale prednost od samo 25:23.

No, tada su Amerikanke zaigrale mnogo bolje i konstantno povećavale prednost i na kraju slavile s 33 poena razlike.

Najbolja u pobjedi SAD-a bila je Kelsy Plumm sa 17 poena, dok je kod Srbije prednjačila Yvonne Anderson sa 14 poena.

Njihove rivalke u polufinalu bit će pobjednice duela Portoriko - Kanada koji je u toku.

Četvrtfinalni duel između Kine i Francuske je zakazan za 10 sati, dok će Belgija i Australija svoj meč igrati u 12:30 sati.