Lana Pudar osvojila peto mjesto na Svjetskom kupu u Berlinu

sa

Nakon nekoliko mjeseci pauze najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar vratila se takmičenjima i odmah nastavila sa uspjesima.

Malena Lana je nastupila u finalu Svjetskog kupa u disciplini 200 metara leptir i osvojila peto mjesto.

Podsjetimo, Lana Pudar je jutros u svojoj kvalifikacijskoj grupi zauzela prvo mjesto sa rezultatom od 9,69 sekundi. Iza Lane je završila još jedna Mostarka Amina Kajtaz koja sada nastupa za Hrvatsku.

Pudar je ove godine postigla historijske rezultate. Postala je seniorska prvakinja Evrope i višestruka juniorska prvakinja Evrope. Osvojila je dvije zlatne medalje na Mediteranskim igrama.

Takmičenje se održava u organizaciji svjetske plivačke federacije FINA. Riječ je o takmičenju koje okuplja najbolje plivačice i plivače svijeta.

Ovogodišnja serija svjetskog kupa organizira se u tri grada. To su njemački Berlin, kanadski Toronto i američki Indianapolis.

Lana će se sada fokusirati na pripreme za nastup na svjetskom seniorskom prvenstvu u malim bazenima koje će se održati u Melbourneu od 13. do 18. decembra.