Lazio bez pola ekipe do tri boda u Udinama

Fudbaleri Lazija večeras su u gostima savladali Udinese sa 2:1 u okviru šestog kola italijanske Serije A.

Simone Inzaghi je večeras odmarao većinu prvotimaca jer već za vikend ovaj klub očekuje veliki rimski derbi protiv Rome. Ipak, i pored toga Lazio je uspio da dođe do tri boda iako je Udinese u finišu utakmice bio veoma blizu osvajanja boda.

Utakmica je riješena u drugom poluvremenu kada je Lazio imao pet sjajnih minuta. Gosti su poveli u 61. minuti golom Acerbija, a samo pet minuta kasnije nakon fenomenalne akcije Correa je udvostručio prednost Lazija.

Do kraja utakmice Udinese je bio dosta bolji. Domaći su u 80. minuti smanjili na 1:2 fantastičnim golom škaricama kojeg je dao Nuytinck. Imao je Udinese i šansu da dođe do poravnanja, ali se Lazio uspio spasiti. Lazio je trenutno drugi sa 12 bodova, a Udinese je na osmom mjestu sa četiri boda manje.