Lazio dobio devetu ligašku utakmicu u nizu i izjednačio rekord

U prvoj utakmici u Serie A u 2020. godini Lazio je golom u sudačkoj nadoknadi svladao Bresciu 2:1 i ubilježio devetu ligašku pobjedu u nizu.

Time je izjednačio klupski rekord ostvaren u sezoni 1998./99. pod vodstvom Sven-Görana Erikssona. Ukupno su Rimljani 12 kola bez poraza u Serie A, a posljednji put izgubili su od Intera (1:0) još 25. rujna.Brescia je povela u 9. minuti golom Marija Balotellija, izjednačio je Ciro Immobile iz penala u 42. minuti, a isti je igrač u prvoj minuti sudačke nadoknade pogodio za potpuni preokret i nastavak veličanstvenog niza.

Lazio je skromno ušao u sezonu sa samo sedam bodova iz prvih pet kola, ali je nakon Intera krenuo u seriju u kojoj je u 12 utakmica osvojio 32 od mogućih 36 bodova. Sad je treći s tri boda zaostatka za Interom i Juventusom.