LeBron James odveo Cleveland u finale NBA!

Utakmica nije najbolje počela za ekipu koju predvodi LeBron James pa su nakon prve dionice imali zaostatak i gubili su rezultatom 26:18.

Do poluvremena uspjeli su da sustignu zaostatak i na odmor se otišlo pri rezultatu 43:39 u korist Celticsa.

Drugi dio susreta Cleveland je odigrao besprijekorno i odličnom igrom u posljednje dvije četvrtine stigao do pobjede rezultatom 87:79 i izborio finale NBA.

Najefikasniji košarkaš na ovom susretu bio je LeBron James koji je postigao 35 koševa, imao 15 skokova i devet asistencija.

U ekipi Celticsa najefikasniji po broju postignutih koševa bio je Jayson Tatum koji je postigao 24 poena.

Cleveland će tako 31. maja igrati finale NBA protiv boljeg iz duela Golden State Warriorsa i Houston Rocketsa.