Liverpool deklasirao West Ham i plasirao se u polufinale EFL Cupa

,
Nogometaši Liverpoola su u četvrtini finala EFL Cupa deklasirali West Ham rezultatom 5:1 i plasirali se među četiri najbolje ekipe u ovom takmičenju.

Redsi su u vodstvo došli u 28. minuti susreta, a strijelac je bio mađarski veznjak Dominik Szoboszlai što je bio i rezultat prvog dijela.

U nastavku su Redsi ubacili u brzinu više i postigli još četiri gola te obezbijedili plasman u polufinale EFL Cupa.

Prvo je u 56. minuti Curtis Jones udvostručio prednost Redsa da bi u 71. Cody Gakpo postigao novi gol za Liverpool.

Šest minuta kasnije Jarrod Bowen je smanjio prednost Liverpoola, ali su onda Mohamed Salah i Curtis Jones drugim golom potvrdili pobjedu Redsa.

Rezultat i strijelci:

Liverpool - West Ham 5:1 (Szoboszlai 28', Jones 56', 84', Gakpo 71', Salah 82' / Bowen 77')