Liverpool pregazio Porto u gostima i plasirao se u polufinale Lige prvaka

U okviru uzvratne utakmice četvrtine finala Lige prvaka Porto je na svom stadionu dočekao ekipu Liverpoola. Konačan rezultat utakmice je glasio 1:4. Redsi su se tako sa ukupnih 1:6 plasirali među četiri najbolje ekipe Evrope.

Igrao se 26. minut utakmice, kada je Liverpool došao do prvog pogotka. Strijelac gola bio je Sadio Mane, koji je iskoristio odličnu asistenciju Mohameda Salaha.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata, pa je Liverpool otišao sa minimalnom prednošću na odmor.

U drugom poluvremenu asistent prvog gola se uspisuje u listu strijelaca. Igrala se 65. minuta utakmice, kada je Salah zatresao mrežu domaće ekipe za 0:2.

Svega nekoliko minuta kasnije nakon odličnog centaršuta Alexa Tellesa najbolji u skoku je bio Eder Militao, koji postiže počasni pogodak za Porto, prenosi Sport1.

Desetak minuta kasnije Brazilac, Roberto Firmino povećava vodstvo Redsa na 1:3, da bi samo četiri minute kasnije Virgil van Dijk postavio konačan rezultat od 1:4.