Ludnica u Austriji: Fenomenalni Amar Dedić donio Salzburgu titulu prvaka Austrije

amar dedic
Dva kola prije kraja ekipa Red Bull Salzburga matematički je osigurala titulu prvaka Austrije i to pobjedom protiv Sturma sa 2:1.

Ono što je posebno jeste do da je najbolji igrač utakmice bio reprezentativac Bosne i Hercegovine Amar Dedić koji je svoj tim vodio do pobjede.

Naime, Dedić je postigao gol za poravnanje, te je upisao asistenciju i na kraju je proglašen najboljim igračem utakmice.

Gosti iz Sturma su u samoj završnici prvog poluvremena, tačnije u 42. minuti došli do vodstva, a gol je postigao Sankovič.

Nakon toga na scenu stupa Amar Dedić. Prvo je u četvrtoj minuti nastavka Dedić postigao gol za poravnanje.

Gol za titulu postigao je rezervista Kontate u 88. minuti, a asistenciju je upisao fenomenalni reprezentativac Bosne i Hercegovine, Amar Dedić.

Dva kola prije kraja ekipa RB Salzburga ima šest bodova prednosti u odnosu na svog današnjeg rivala, te imaju bolji međusobni omjer.

Veliko slavlje uslijedilo je nakon pobjede, a ovo je za njih deveta vezana titula u Austriji.