Manchester City u derbiju savladao Newcastle i prebacio pritisak na vodeći Arsenal

manchester city
Nogometaši Manchester Cityja savladali su Newcastle na otvaranju 26. kola Premier lige, a konačan rezultat glasio je 2:0 za domaći tim.

City svaki naredni meč igra pod velikim pritiskom jer Arsenal "bježi" pet bodova na vrhu tabele, a danas ni neugodan rival nije išao u korist Građana s Etihada.

Međutim, ekipa Pepa Guardiole na najbolji mogući način odgovorila je zadatku i s po jednim golom u oba poluvremena riješila pitanje pobjednika.

Najljepši detalj susreta vidjeli smo u 15. minuti. Rodri je dugom loptom promijenio stranu i pronašao Phila Fodena, a reprezentativac Engleske napravio je pravi slalom te pogodio mrežu Nicka Popea.

Mogao je Erling Haaland povisiti u 35. minuti, ali je bio neprecizan nakon udarca glavom.

Na odmor se otišlo rezultatom 1:0, a u nastavku je Bernardo Silva riješio pitanje pobjednika nakon lijepog duplog pasa s Haalandom.

Ostalo je 2:0 tako da je City prišao Arsenalu na dva boda i prebacio pritisak na Topnike. Newcastle je ostao peti na tabeli sa četiri boda manje od Lige prvaka.

City u narednom kolu gostuje Crystal Palaceu, dok će Newcastle dočekati Wolverhampton.