Medalja za sjajnu Lanu Pudar na Evropskom prvenstvu!

.
Briljirala je ponovo

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar osvojila je treće mjesto na Evropskom prvenstvu koje se održava u Rimu u disciplini 100 metara delfin.

Ona je u finalu imala vrijeme 57.27, a to joj je bilo dovoljno da bude treća na kraju i da osvoji medalju.

Prva je bila Šveđanka Hansson sa vremenom 56.66, dok je srebro pripalo Francuskinju Wattel sa vremenom 56.80.

Bila je sa 16 godina najmlađa učesnica finalne trke, a maloljetna je bila jedino još Belgijanka Roos Vanotterdijk.

Lanu na ovom prvenstvu očekuje nastup u disciplini 200 metara delfin, a kvalifikacije su na programu u utorak ujutro.

Ranije je nastupila i u disciplini 50 metara delfin, ali nije uspjela da izbori finale.

Moramo naglasiti da je ovo prva medalja u historiji za BiH kada je plivanje u pitanju.