Messi se ponovo poigravao sa protivnicima i bio junak Inter Miamija

.
Sigurna pobjeda njegovog tima

Inter Miami se plasirao u osminu finala Liga kupa, a Lionel Messi ponovo je bio sjajan.

Inter je savladao Orlando City 3:1, a Messi je postigao prvi i treći pogodak svog tima. Za njegov tim strijelac je još bio i Martinez i to sa 11 metara.

Jedini pogodak za Orlando djelo je Arauja.

Messi je upisao svih 90 minuta, te dobio i žuti karton, a svih 90 minuta odradio je i Sergio Busquets.

Jordi Alba je šansu dobio u 64. minuti.

U ostalim mečevima play off-a Liga Kupa treba istaći pobjedu Dallasa nad FC Mazatlana, te Hostyon Dynama nad Pacucom nakon penala 1:0.

Los Angeles FC je sa 7:1 deklasirao Juarez.

Podsjetimo, Lionel Messi je na stolu imao i najveći ugovor u historiji fudbala. Al Hilal iz Saudijske Arabije mu je nudio više od milijardu eura, no on se zbog porodice odlučio za odlazak u SAD.

Protekle dvije godine Messi je nastupao u PSG-u. Odbio je mogućnost da nastavi saradnju, posebno nakon scena u kojima su mu navijači zviždali.

U dresu francuskog šampiona odigrao je 75 utakmica uz učinak od 32 gola i 35 asistencija.

Naravno, najbolje dane imao je u njegovoj Barceloni. 778 utakmica je odigrao, zabio 672 pogotka i upisao je 303 asistencije.

Povezivao se s Barcom i ovog ljeta. Ipak, nije mogao čekati garancije da će ga moći potpisati zbog problema s finansijama i donio je odluku da se pridruži Interu.

Nastavio je da uživa u nogometu i briljira, te mu za sada sjajno ide.