Mladi iz cijele BiH na okupu: Pogledajte kako je izgledao Access Summer kamp u Cazinu

U periodu od 23. do 27. augusta 2025. godine, Cazinska medresa bila je domaćin Access Summer kampa za polaznike Access programa iz Gazi Husrev-begove medrese u Sarajevu, Medrese Osman-ef. Redžović u Visokom i Medrese “Reis Džemaludin-ef. Čaušević” u Cazinu.


 

 

Access program je dvogodišnji kurs namijenjen učenicima medresa koji se ističu u poznavanju engleskog jezika. Program finansira i podržava Američka ambasada u Sarajevu, posredstvom Rijaseta Islamske zajednice u BiH. Osim usavršavanja engleskog jezika, učenici imaju priliku upoznati američku kulturu, razvijati različite vještine i učiti o univerzalnim ljudskim vrijednostima.

 


 

Tokom četverodnevnog kampa organizirane su radionice, posjete kulturnim i prirodnim znamenitostima Unsko-sanskog kantona, kao i brojna druženja koja su doprinijela jačanju prijateljstva i saradnje među mladima. Kamp je realiziran uz vodstvo profesora engleskog jezika iz više medresa, na čelu sa koordinatorom Access programa pri Rijasetu, mr. Asmirom Dorićem.


 

 

Završna ceremonija, tokom koje su polaznicima uručeni certifikati, upriličena je u prisustvu direktora Cazinske medrese, prof. Zuhdije Handanovića. Svečanosti su prisustvovali i predstavnici Američke ambasade, ataše za kulturu Sarah Hennesy i gospodin Adis Bešić, koji su uputili čestitke učesnicima i istakli značaj ovakvih programa u jačanju obrazovnih i međukulturnih veza.

 

Image
Medresa
Image
Medresa cazin
Image
Medresa cazin