fbpx MNK “Bubamara” upisala jedanaestu pobjedu i ostala na čelu Malonogometne lige FBiH

Home

Dvanaesto kolo Prve malonogometne lige FBiH – grupa Jug donijelo je i jedanaestu pobjedu Malonogometnom klubu “Bubamara Auto stil PVC Džaja” iz Cazina.

Na svome terenu “Bubamara” je deklasirala ekipu “Vogošće”, a krajnji rezultat glasio je 7:1. Već u prve dvije minute golgeter domaće ekipe Halid Delić postigao je dva gola, da bi gosti u trećoj minuti smanjili na 2:1 pogotkom Tihića. Do odlaska na odmor, vodstvo “Bubamare” povećao je Prošić, bilo je 3:1, što je i bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu golove za “Bubamaru” postigli su Halkić, Prošić i dva puta kapiten Mirsad Begić.

Za MNK “Bubamara Auto stil PVC Džaja” koju sa klupe vodi trener Šerif Rekić u ovom meču igrali su Karalić, Begić, Prošić, Delić, Mizić, Šarić, Račić, Kličić, Ćatić, Halkić, Omanović i Nuhanović.

Sa 11 pobjeda i jednim porazom “Bubamara” se sa 33 osvojena boda i dalje nalazi na prvom mjestu na tabeli Prve malonogometne lige FBiH – grupa Jug. Druga je “Sloga” iz Gornjeg Vakufa sa 28, a treća “DiaBiH” iz Sarajeva sa 27 osvojenih bodova.

U narednom 13. kolu koje će se odigrati idućeg vikenda, derbi meč će se igrati u Gornjem Vakufu između drugoplasirane “Sloge” i vodeće “Bubamare”. Bit će to sigurno odlična nogometna predstava u kojoj će “Sloga” pokušati pobjedom smanjiti prednost “Bubamare”, dok bi “Bubamari” i neriješen rezultat donio titulu prvaka u grupi Jug.

Uvertiru pred pomenuti derbi, “Bubamara” će imati u srijedu 28. februara, kada će u okviru četvrtfinala Nogometnog kupa BiH, gostovati kod MNK “Leotar” iz Trebinja, člana Premijer malonogometne lige BiH. U posljednjem ligaškom kolu, “Bubamara” će 10. marta, u još jednom derbiju kola, ugostiti trećeplasiranu ekipu “DiaBiH” iz Sarajeva, nakon čega će najvjerovatnije proslaviti osvajanje prvog mjesta u grupi Jug. I sa dosad učinjenim, sasvim je izvjesno, da je ovo jedna od najboljih sezona cazinske “Bubamare” u desetak godina njenog postojanja.

(Izvor: Rtvcazin.ba)