Moćno Sarajevo briljira na pripremama, upisalo je i drugu ubjedljivu pobjedu

.
Nogometaši Sarajeva su upisali rutinsku pobjedu i u drugoj pripremnoj utakmici za drugi dio sezone.

Izabranici Simona Rožmana večeras su u hrvatskom umagu prikazali još jednu sjajnu partiju i pobijedili su slovenskog prvoligaša Aluminij rezultatom 3:0.

Sarajevo je dominiralo tokom čitavog susreta, a nakon nekoliko poluprilika u vodstvo je stiglo u 37. minuti.

Hasić je izveo slobodan udarac iskosa sa lijeve strane sa 20-ak metara, lopta je prevarila golmana Aluminija i završila u mreži.

Sarajevo je do drugog gola stiglo na samom početku drugog poluvremena, tačnije u 48. minuti kada je Anđušić lijepo primio loptu na prsa, a potom iz voleja sjajno pogodio gol slovenske ekipe.

U 69. minuti konačnih 3:0 postavio je Kyeremeh koji se sjajno snašao na drugoj stativi nakon ubačaja iz slobodnog udarca, te lagano poslao loptu u mrežu.

Pobjeda Sarajeva je mogla biti još ubjedljivija, no u 74. minuti Oliveira je pogodio stativu, te je ostalo 3:0.

Podsjetimo, Bordo tim je prvu pripremnu utakmicu odigrao u Čitluku, gdje je pobijedio federalnog prvoligaša Radnika iz Hadžića rezultatom 4:0.