Modrić: Odigrali smo savršenu utakmicu

Hrvatska je ostvarila veliku pobjedu nad Argentinom u drugoj utakmici na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, pobijedivši Messija i društvo rezultatom 3:0.

Izabranici Zlatka Dalića tako su prvi put nakon 1998. uspjeli izboriti plasman u naredni krug takmičenja na Svjetskom prvenstvu.

Jedan od najboljih igrača Hrvatske Luka Modrić bio je presretan nakon velikog trijumfa.

Odigrali smo što smo i htjeli, savršenu utakmicu. Posebno se to odnosi na drugo poluvrijeme i to protiv jedne ovakve Argentne.

Zabili smo tri prelijepa gola i otvorilo nam se danas. Najbitnije je da smo odigrali dobru utakmicu svih 90 minuta i da smo ispunili naš prvi cilj, a to je plasman u osminu finala, rekao je nakon utakmice Modrić.