Mostar slavi, Zrinjski dominira: Nova titula prvaka BiH Pod Bijelim brijegom

Zrinjski fantastično otvara meč i već u 55. sekundi stiže do vodstva. Nakon kornera Filipovića, najbolji u skoku je Barišić koji pogađa za prednost od 1:0.

Široki je potom krenuo po brzo izjednačenje, ali nisu uspjeli da stvore ozbiljnu šansu pred Pirićem. Uzvratio i domaći tim sa nekoliko opasnih napada, falila je završnica.

Veliku šansu međutim domaći propuštaju u 35. minuti. Handžić je pobjegao odbrani Širokog, ali je u situaciji jedan na jedan promašio kompletan gol.

Na odmor se otišlo vodstvom domaćeg tima do 1:0, da bi u 55. minuti Bijeli Brijeg eksplodirao. Bilbija je pogodio za 2:0 i titula je bila na vidiku.

Do kraja još nekoliko šansi. Imao je i Široki dobrih šansi pred golom domaćeg tima, ali  su tek u 84. minut uuspjeli da jednu u realizuju. Pogodio je Bagarić za smanjenje rezultata na 2:1 i povratku nade u dobar rezultat.

Ipak, do kraja Filipović u nadoknadi pogađa za konačnih 3:1, te je Zrinjski osvojio novi, treći uzastopni naslov prvaka Bosne i Hercegovine.