Najbolja fudbalerka svijeta postigla gol direktno iz kornera

.
Američke fudbalerke osvojile bronzanu medalju na Igrama u Tokiju

Najbolja fudbalerka svijeta i reprezentativka SAD-a, Megan Rapino (Rapinoe) predvodila je američku selekciju do pobjede nad Australijom (4:3) u utakmici za 3. mjesto.

Postigla je dva pogotka, a onaj prvi je bio pravo remek - djelo. Rapino je u 8. minuti meča postigla najljepši gol na Olimpijskim igrama, kada je direktno iz kornera savladala čuvaram mreže Australije.

Pored Rapino, koja je osim u 8. minuti pogodila i u 21., za SAD je dva gola dodala Karli Lojd (Carli Lloyd). Na drugoj strani pogađale su fudbalerka Čelzija Samanta Ker (Samantha Kerr), Ketlin Furd (Caitlin Foord), te Emili Gelnik (Emily Gielnik).

Za zlatnu medalju borit će se Kanada i Švedska, a finalni meč je na rasporedu sutra od 14 sati.