Njemačka pobijedila Island, Danska slavila protiv Mađarske

Njemačka je u Kelnu pobijedila Island rezultatom 24:19 u okviru grupe 1 Svjetskog rukometnog prvenstva.

Nijemci su bolje otvorili meč i u ranoj fazi utakmice stigli do prednosti od dva-tri gola razlike. Nakon toga, igralo se gol za gol i niti jedna reprezentacija nije uspijevala se odlijepi. "Panceri" su u samom finišu prvog dijela ubacili u brzinu više i na odmor otišli s prednošću od četiri gola razlike (14:10), prenosi Sport.avaz.ba.

Drugo poluvrijeme Islanđani su otvorili golom, no Nijemci im nisu dozvoljali da se odlijepe. "Panceri" su nastavili igrati dobro u napadu i održavali su tri-četiri gola razlike, te su na kraju zasluženo slavili.

U grupi 2 Danska je savladala Mađarsku rezultatom 25:22. Danci su od početka meča kontrolirali igru i cijelo prvo poluvrijeme imali prednost, a nakon 30 minuta igre imali su pet golova viška (15:10).

I u nastavku su Danci nastavili da rešetaju mrežu Mađara. U nekim trenucima meča, Danci su imali i šest golva prednosti (21:15). Mađari nisu imali rješenja za razigrane Dance, koji su na kraju upisali važan trijumf.