Počelo Svjetsko prvenstvo u rukometu: Njemačka u historijskom meču bolja od Koreje

Svjetsko prvenstvo u rukometu, 26. po redu, započelo je pobjedom Njemačke nad Korejom rezultatom 30:19.

Ovaj meč je poprimio i status historijskog jer su Južna i Sjeverna Koreja nastupile zajednički i pod jednom zastavom.

Iako su Korejci bili ti koji su postigli prvi gol na meču, na kraju su doživjeli ubjedljiv poraz.

Nijemci su nakon prvog poluvremena imali sedam golova prednosti(17:10), da bi u nastavku još povećali svoju prednost.

Domaće je do trijumfa vodio Genhheimer sa sedam golova, dok su Pekeler Fath i Kohlbacher postigli po četiri. Briljirao je i Wolf koji je upisao 15 odbrana u prvom poluvremenu.

Kod Korejaca najefikasniji je bio Dong-hyun sa četiri gola, dok je Park Jae-yong imao čak 18 odbrana.