Noć Arkadiuša Milika: Napoli i Liverpul potvrdili prolaz dalje

Arkadiuš Milik (Arkadiusz) obilježio je prva dva susreta večerašnjih utakmica Lige prvaka. Poljski napadač u dresu Napolija već u prvom poluvremenu ogleda protiv Genka postigao je tri gola i već tada je bilo jasno da će domaći Napoli, bez obzira na rezultat utakmice Salcburg - Liverpul, proći u narednu fazu Lige prvaka. Utakmica je okončana rezultatom 4:0.

Sa druge strane Liverpul nije smio izgubiti protiv Salcbruga, a duel ova dva tima u prvom poluvremenu nije donio golove. Obzirom kako se igralo samo se čekalo kada će se gol desiti, a onda je u 57. i 58. minuti tim Jirgena Klopa (Jurgen Klop) s dva gola prelomio utakmicu i vratio se na prvo mjesto tabele Grupe E. Strijelci su bili Nabi Keita (naby) i Mohamed Salah.